Share
Go down
avatar
Diamentowy Strażnik
Data dołączenia : 15/04/2017
Zobacz profil autorahttp://eternalwolvespack.blogspot.com

Zwierzęta

on Sob Kwi 15, 2017 8:01 pm
Jeżeli masz pomysł na nowe zwierze, to zapraszamy do wysłania twoich propozycji! Za każdą przyjętą kreaturę dostaje się 10 S. Kliknij "odpowiedz do tematu" i skopiuj ten formularz, wklejając do postu oraz wypełnij go:
Kod:
[b]Nazwa[/b]:  wpisz tu nazwę zwierzęcia
[b]Opis[/b]:  tutaj opisz zwierzę


Ostrodziób Szkarłatnoskrzydły – ptak średniej wielkości, zamieszkały głównie na terenach należących do demonów, niezwykle niebezpieczne stworzenie. Agresywny, potrafi przegonić nawet samca niedźwiedzia od swojego gniazda. Łatwo go rozpoznać po charakterystycznych, wściekle czerwonych skrzydłach i dużych dziobie.

Porożnik– zwierzę o smukłej sylwetce konia, acz posiada ono kopyta jak i poroże jelenia bądź renifera, zależy od odmiany. Jego sierść ma rdzawobrązowy (odmiana jeleniowata) bądź szarozielony (odmiana reniferowata) kolor. Porusza się na terenach neutralnych, czasem migrując w stronę terenów aniołów, w grupach po 5 – 6 osobników.

Złośnik– niewielkie stworzenie, zamieszkujące różne tereny, zależnie od gatunku. Występuje wiele ras złośników - ogniste, wodne, leśne; ich liczba nie jest jeszcze dokładnie zbadana. Ich ulubionym zajęciem jest psocenie, czasami naprawdę wredne zachowania.

Złośnik Domowy – udomowiona odmiana Złośnika. Oddana właścicielowi, traktuje wilka jako przyjaciela.

Świetlotyl – owad podobny do ciem (nocny tryb życia), lecz ubarwiony tak jak motyle dzienne. Emituje swoje własne światło, dając nocnym krajobrazom niepowtarzalny charakter. Zwierzę stadne.

Chmurnik – niewielki ssak wielkości nietoperza, o charakterystycznych pierzastych skrzydłach. Poluje na owady w czasie dnia. Jego futro przeważnie ma szary bądź szaroniebieski kolor, rzadziej przyjmuje białą bądź czarną barwę. Zwierzę stadne.

Szakalop – duże królikopodobne zwierzę roślinożerne, posiada krótkie, acz rozgałęzione poroże. Zwierzę stadne.

Peryton – duży uskrzydlony jeleń, o ciemnym porożu, jasnym umaszczeniu i opierzonym zadzie, jego główną bronią są ostre kopyta i poroże. Zwierzę stadne.

Karkadann – istota podobna do nosorożca, jednak posiada większy róg i jest dużo bardziej inteligentna. Atakuje szarżując na przeciwnika. Zwierzę stadne.

Wiola - Krowa ma kilkanaście metrów wysokości, jej kopyto jest wielkości wanny, a domki wymienia są rozmiarów worków treningowych. Jej mleko, krew, pot, łajno, łzy i ślina mają właściwości magiczne. Wiola pałęta się po całej Craerii. Raz jest na terenach lidera, raz u neutralnych, a raz u demonów lub aniołów.

Mantrykora - lew, ze skrzydłami nietoperza, oraz ogonem skorpiona. Kolec, znajdujący się na końcu tegoż ogona posiada silny jad, stworzenie nim ukłute, umiera w męczarniach, którym często towarzyszą przerażające halucynacje.

Błędne ogniki - małe, złośliwe stworzonka pojawiające się w okolicach bagien, mokradeł i torfowisk. Przyjmują najróżniejsze kolory od białego, przez czerwony i niebieski. Gdy ktoś je zauważy znikają i pojawiają się, wiodąc w stronę niebezpiecznych, błotnistych terenów i zanim ciekawscy się zorientują, już zostają wciągani przez bagna, z bardzo małą możliwością wydostania się.

Kelpie - nadnaturalny, zmiennokształtny, wodny koń, czasami ukazujący się, jako wielki, brutalny wilk, albinos, zagryzający wszystko, co się rusza, jednak jego najczęstszą formą jest postać łagodnego, dużego, białego konia z delikatną srebrną poświatą wokół. Zjawia się, nad jeziorami i innymi słodkowodnymi zbiornikami, czekając na głupców, którzy do niego podejdą, chwyta ich w swoje potężne szczęki i topi. Kelpie ostrzegają swoim zawodzeniem i wyciem przed nadchodzącymi burzami. Rzadko jednak są istotami łagodnymi.

Żar-Ptak - ptak ognisty często spotykany także pod nazwą Cud-żar-ptaka. Z wyglądu przypomina pawia, którego pióra płoną żywym ogniem. Zarówno samo zwierzę jak i jego ogniste pióra posiadają szczególną moc magiczną. Nie atakuje bez potrzeby, jednak nie jest też bezbronny, zaatakowany może zabić.

Kosogłos - nieduży, ale piękny ptak będący mieszanką głoskółki i kosa, o czarnym upierzeniu z białymi plamkami na skrzydłach, głowie i ogonie. Po kosie gatunek ten odziedziczył charakterystyczny, pomarańczowy, długi dziób. Inną rozpoznawalną cechą kosogłosa jest grzebień wieńczący główkę. Kosogłos posiada umiejętność powtarzania zarówno ptasich gwizdów, jak i melodii tworzonych przez inne stworzenia. Potrafi naśladować rozmaite dźwięki wydawane przez zwierzęta, począwszy od piskliwych, dźwięków wydawanych przez młode a skończywszy na niskich, tubalnych tonach. Dzięki powtarzalności bardzo szybko uczą się melodii, którą później stadnie odtwarzają. Jednak w przeciwieństwie do głoskułek, swoich przodków, kosogłos nie potrafi powtarzać słów.

Głoskółka - czarny ptak, o niebieskiej główce, oraz również niebieskim grzebieniu na niej, długim, czarnym dziobie i pomarańczowych, bądź czerwonych oczach. Jest on obdarzony umiejętnością powtarzania usłyszanych wcześniej słów, występują wyłącznie samce tego gatunku. Są to stworzenia bardzo rzadkie, ale jest możliwość ich oswojenia.

Nightbee - pszczoła, z fioletowo-białymi paskami, latają najczęściej w nocy, ule zakładają w ciemnych i chłodnych miejscach.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach